Sypie i sypie! Pamiętajcie o odśnieżaniu samochodu

38 787961

Redakcja

28 listopada, 2023

Województwo śląskie zasypało! I to porządnie! Niestety na drogach często można zobaczyć samochody, które nie zostały odśnieżone w sposób prawidłowy. A warto o tym pamiętać! Bo za to grozi naprawdę wysoki mandat.

Przede wszystkim zalegający na samochodzie śnieg nie może przeszkadzać kierowcy w prawidłowej jeździe. Dlatego należy pozbyć się go ze wszystkich szyb, żeby nie ograniczał pola widzenia.

Ponadto należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych. Dlatego śnieg lub lód należy usunąć z reflektorów. Ale to nie wszystko! Wiele osób zapomina lub po prostu nie chce poświęcać na to czasu o śniegu na dachu, masce i bagażniku. Taki biały puch również kierowca musi obligatoryjnie usunąć przed rozpoczęciem jazdy. 

Ani śnieg, ani błoto pośniegowe nie mogą zasłaniać tablic rejestracyjnych. Za to też kierowca może dostać karę. Nawet jak pozbędziemy się śniegu z szyb, to należy pamiętać o usunięciu z nich lodu lub szronu. Lusterka też powinny zostać uporządkowane. 

Samochodu nie wolno odśnieżać na wyłączonym silniku, w innym przypadku takie zachowanie będzie traktowane jako wykroczenie.

Zgodnie z najnowszym taryfikatorem, za nieodśnieżenie pojazdu lub zrobienie tego w sposób niechlujny, co może zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, grozi mandat do 3 tysięcy złotych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3