Znaleziono zwłoki w rzece. Policja aresztowała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo

55 680775

Redakcja

3 listopada, 2021

W miniony piątek 29 października około 13.00 dyżurny raciborskiej Policji otrzymał informację o znalezieniu w korycie rzeki Odry w okolicy Brzeźnicy przez pracującego na polu rolnika, ciała mężczyzny. Zwłoki na brzeg wydobyli strażacy.

W weekend raciborscy kryminalni potwierdzili, że jest to 31-letni mieszkaniec Jastrzębia- Zdroju. Wstępne oględziny zwłok ujawniły obrażenia, których charakter wskazywał, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić.

Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny i odtworzeniem ostatnich godzin jego życia pracowali raciborscy policjanci z wydziału kryminalnego, którzy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia. Równolegle do pracy technika trwały przesłuchania osób, które mogły być na miejscu lub mieć informacje, mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy. Efektem wnikliwej pracy stróży prawa z Raciborza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach było zatrzymanie 31 października mężczyzn związanych z przestępstwem.

Zatrzymani, to dwaj mężczyźni w wieku 34 i 39 lat. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego i akt sprawy, śledczy postawili mężczyznom zarzut zabójstwa 31-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Za to przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku śledczych, tymczasowo aresztując mężczyzn na trzy miesiące.

źródło: śląska policja
55 680777

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3