Zmiany w organizacji ruchu w związku z koncertami na Stadionie Śląskim oraz festiwalem Tauron Nowa Muzyka

Zmiany na os Tysiaclecia

Redakcja

21 czerwca 2024

22 i 23 czerwca (sobota i niedziela) na Stadionie Śląskim odbędą się dwa duże wydarzenia muzyczne. Wdrożone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego, by zmniejszyć uciążliwość imprezy masowej dla mieszkańców os. Tysiąclecia. Zmiany w organizacji ruchu wystąpią również w Strefie Kultury, a to w związku z organizacją festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

W obu dniach, od wczesnych godzin porannych na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

22 i 23 czerwca na os. Tysiąclecia wprowadzone zostanie rozwiązanie przetestowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców Osiedla. Dlatego ponownie – od godzin popołudniowych, nastąpią wyłączenia możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostaną zastosowane wygrodzenia techniczne. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej.

Zarząd Transportu Metropolitalnego przewiduje dodatkowe kursy tramwajów. Szczegółowy zakres zmian w organizacji transportu zbiorowego w związku z wydarzeniami na Stadionie Śląskim w tych dniach, jest dostępny na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Ponadto 22 i 23 czerwca, wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Natomiast w związku z organizacją festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, który w tym roku odbywa się w dniach 20-23.08 zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w Strefie Kultury. Zamknięty zostanie fragment ul. Olimpijskiej na odcinku od kładki łączącej Międzynarodowe Centrum Kongresowe z siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia do skrzyżowania z ul. H.M. Góreckiego. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu od piątku 21.08.2024 r. od godziny 15.00 do godz. 8.00 dnia następnego oraz od godz. 12.00 w sobotę do godz. 8.00 w niedzielę 23.06.2024 r. Ponadto do 25.06 wyłączone z użytkowania są parkingi w Strefie Kultury.

Zmiany ZTM

powiązane artykuły:

Kurtyny wodne katowice
Lokalne 18 czerwca 2024

Podczas upalnych dni dają możliwość ochłodzenia, dlatego wraz z rozpoczęciem letniego sez

Budowa Stadionu Miejskiego w Katowicach
Lokalne 7 czerwca 2024

Zaawansowanie prac wynosi na ten moment 75%. Obiekt ma zostać odebrany do końca tego roku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3