Zmiany w kursowaniu tramwajów na Stroszek

Tramwaj linii nr 49

Redakcja

14 kwietnia 2023

Trwa przebudowa lini tramwajowej z centrum Bytomia do zajezdni w Stroszku. W najbliższy weekend (15-16 kwietnia) nastąpi przełożenie ruchu tramwajowego na przebudowany tor i rozpoczęcie prac na drugim torze. W związku z tym tramwaje na Stroszek nie będą kursowały - w zamian zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

Zmiany w kursowaniu tramwajów na Stroszek

Przebudowa rozjazdów w rejonie ul. Tarnogórskiej i Strzelców Bytomskich będzie powodem zmian w kursowaniu tramwajów na Stroszek. Od godz. 6.00 15 kwietnia do godz. 22.00 16 kwietnia na Stroszek nie będzie kursowała linia tramwajowa nr 49 a w zamian wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa T-49.

Linia nr 49 będzie kursować na trasie Łagiewniki Zajezdnia - Bytom pl. Sikorskiego - Bytom Szkoła Medyczna. Zmiany będą dotyczyły również kursowania linii tramwajowych nr: 3, 5, 9 i 10. 

Co słychać na placu budowy?

Przebudowa przejazdów tramwajowych przez ul. Dąbrowa Miejska, Leśną i Węglową, przejścia dla pieszych w rejonie sklepu Aldi, montaż szyn do podkładów strunobetonowych na odcinku od zajezdni w Stroszku do ul. Piłkarskiej, a także przebudowa sieci trakcyjnej w rejonie Centrum Handlowego M1 - to najważniejsze prace, jakie zakończono w marcu. Wykonawca inwestycji rozpoczął również przebudowę peronów przystankowych na torze prowadzącym do centrum: Stroszek Targowisko, Stroszek Osiedle i Stroszek pl. Żeromskiego a planowane na nadchodzący weekend przełożenie ruchu tramwajowego na nowy tor, pozwoli rozpocząć prace na drugim torze.

12 kwietnia rozpoczął się kolejny etap remontu wiaduktu tramwajowego nad ul. Wrocławską, obejmujący prace związane z oczyszczeniem powierzchni betonowych m.in. filarów i przyczółków wiaduktu oraz uzupełnienie ubytków.

Przebudowa torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Olimpijskiej do ul. Chrzanowskiego wraz z dobudową drugiego toru przy ul. Tarnogórskiej w rejonie zaplecza technicznego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów jest planowana w wakacje. Dzięki dobudowaniu drugiego toru na długości ok. 100 metrów, tramwaje nie będą musiały korzystać z tzw. mijanki.


powiązane artykuły:

Przebudowa torowiska Stroszek
Wiadomości 20 stycznia 2023

Jedną z najważniejszych inwestycji Tramwajów Śląskich SA. jest modernizacja linii tramwajowej, k

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3