Zmiany kadrowe w śląskiej policji. Komendant Wojewódzki wręczył rozkazy personalne

Redakcja

25 lutego, 2023

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się spotkanie związane z mianowaniem i powierzeniem pełnienia obowiązków na stanowiskach kierowniczych. Zmiany kadrowe dotyczą komendy wojewódzkiej oraz jednostek Policji w Gliwicach i Częstochowie. 

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn powierzył obowiązki na stanowiskach:

  • I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie – mł. insp. Ewie Szataniak, która do tej pory była Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w tej jednostce,
  • Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie – kom. Rafałowi Drewniakowi, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Sztab Policji w tej komendzie,
  • Zastępcy Komendanta Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach – podkom. Pawłowi Greniowi, który dotąd był Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji III w Rudzie Śląskiej.

Do zmian kadrowych doszło również w komendzie wojewódzkiej. Szef śląskich policjantów mianował na wyższe stanowisko służbowe – Kierownika Sekcji Ochrony Pracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadkom. Krzysztofa Składowskiego, który dotychczas pracował tam jako specjalista.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn pogratulował oficerom awansów i życzył im samych sukcesów na nowych stanowiskach kierowniczych.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do pożegnania I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Mariusza Strzeleckiego, który po 27 latach służby podjął decyzję o odejściu na emeryturę. 

powiązane artykuły:

35 689349
Wiadomości 9 stycznia, 2022

Zmiany w trzech komendach w województwie śląskim. O decyzjach poinformował Komendant Wojewódzki Poli

35 677810
Lokalne 17 października, 2021

Nowy Komendant Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. W piątek odbyło się spotkanie związane z

35 649418
Lifestyle 15 marca, 2021

Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie, związane z objęciem stanowiska ki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3