Automaty w kopalni ROW. Zamiast jedzenia i napojów... rękawiczki i maski

Automat3 01

Redakcja

25 lutego, 2023

W czterech ruchach KWK ROW należącej do Polskiej Grupy Górniczej, testowane są nowoczesne automaty. Nie podają jednak jedzenia czy napojów. Można w nich nabyć rękawice, okulary i maski do pracy na dole. 

Automaty działają działają 24 godziny w 7 dni w tygodniu. Maszyny są tak zaprogramowane, że wydają pracownikom dokładnie tyle środków ochrony osobistej, ile potrzeba. Górnicy ROW mogą nabyć rękawice, okulary i maski.

Jak informuje PGG, w przypadku rękawic automaty wydają pracownikowi 1 parę raz na 2 tygodnie. Podobnie jest z maskami przeciwpyłowymi, okularami czy zasypkami. Pracownicy logują się do maszyny za pośrednictwem karty. W tym przypadku nie mają znaczenia godziny pracy magazynu, bo maszyna – uzupełniana na bieżąco – działa cały czas.

– Numery pracowników zostały wprowadzone w system maszyny, dlatego nie ma mowy o pomyłce, bo automat wydaje tyle rękawic, masek czy okularów, ile każdemu przysługuje. Nie można pobrać więcej. Oczywiście, jeśli na przykład rękawice zużyją się szybciej, to wtedy sprawę należy załatwiać z Działem Gospodarki Materiałowej, ale nie ma problemu z wydaniem nowej pary – podkreśla nadsztygar BHP KWK ROW Ruch Chwałowice Krystian Petrowicz i dodaje: - To taki automat jak na kawę, tylko zamiast cappuccino wydaje rękawice.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3