Zmiana organizacji ruchu na katowickim odcinku DTŚ

Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach w okolicach wiaduktu na ul Jana Pawła II

Redakcja

30 stycznia, 2024

Od dzisiaj, 30 stycznia, wprowadzona jest zmiana organizacji ruchu na DTŚ w Katowicach w rejonie wiaduktu na ul. Jana Pawła II. Powodem jest kolejny etap remontu. 

Prace rozpoczynają się o godzinie 9:00 30 stycznia i związane są z remontem wiaduktu na ul. Jana Pawła II nad DTŚ. Ich zakończenie planowane jest na 30 czerwca tego roku.

- Tymczasowa organizacja ruchu obejmie ul. Nikodema i Józefa Reńców (DTŚ) i będzie realizowana w obu kierunkach. Ten etap skupia się na pracach od spodu konstrukcji wiaduktu. W związku z tym wygrodzone będą wewnętrzne pasy DTŚ wraz z zielonym pasem rozdziału ( po dwa dla każdego kierunku). Ruch będzie odbywał się więc skrajnymi pasami - informuje Katowicka Agencja Wydawnicza. 

Remont rozpoczął się w maju ubiegłego roku. Dotyczy naprawy elementów betonowych wiaduktu i wykonania powłoki antykorozyjnej. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery.

Mieszkańcy oraz uczestnicy ruchu drogowego są proszeni o śledzenie informacji przekazywanych przez odpowiednie służby i dostosowywanie się do nowych warunków ruchu z uwagi na wprowadzone zmiany.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3