8-letnia dziewczynka spłoszyła włamywacza

Police 4261161 1920

Redakcja

30 stycznia, 2024

Kevin sam w Domu w wersji katowickiej? Może nie jeden do jednego, ale w tym przypadku włamywacz uciekł z mieszkania, kiedy zorientował się, że przebywa w nim 8-letnia dziewczynka.

18 stycznia w dzielnicy Bogucice w Katowicach właścicielka mieszkania wyszła na "szybkie zakupy" do pobliskiego sklepu osiedlowego. W mieszkaniu pozostawiła 8-letnią córkę. Kobieta zamknęła mieszkanie na klucz i jak miała w zwyczaju, wrzuciła je do torby wózka dziecięcego, który stał na korytarzu.

- Kiedy była na zakupach, pozostawione klucze w torbie znalazł 33-letni mężczyzna, za pomocą których wszedł do mieszkania, chcąc je okraść. Spłoszyła go jednak swoją obecnością 8-letnia córka właścicielki mieszkania. Na szczęście nic dziewczynce się nie stało, a mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia - relacjonuje katowicka policja. 

Kobieta po powrocie do mieszkania powiadomiła policję. W tym przypadku zadziałała sąsiedzka solidarność, ponieważ inna mieszkanka budynku zrobiła uciekającemu mężczyźnie zdjęcie. Kryminalni z Katowic ustalili tożsamość 33-letniego mężczyznę. Został zatrzymany. 

 Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3