Koleje Śląskie zagrały z WOŚP

Kolejesl

Redakcja

30 stycznia, 2024

Za nami coroczna kulminacja finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem z fundacją zagrały Koleje Śląskie.

Regionalny przewoźnik kolejowy w województwie śląskim zagrał razem z WOŚP. Nie tylko oferował bezpłatne przejazdy wolontariuszom, ale dołączył do zbierania pieniędzy na cel 32. finału WOŚP: Płuca po pandemii. 

Głównym partnerem Kolei Śląskich podczas 32. finału był gliwicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeden z kwestujących pracowników Kolei zebrał do puszki dokładnie 1699 zł. Licytowana na scenie przejażdżka symulatorem pociągu osiągnęła cenę 850 zł, a zwiedzanie bazy Kolei Śląskich w Katowicach pasjonat kolei wylicytował w serwisie Allegro za 2580 zł.

W sumie Koleje Śląskie dorzuciły na konto WOŚP pięć tysięcy złotych. Ponadto KŚ umożliwiły wolontariuszom swobodne poruszanie się po województwie, dzięki darmowym przejazdom. 

Wycieczka po bazie regionalnego przewoźnika w Katowicach jest szansą zajrzenia za kulisy transportu kolejowego. Tam można wejść tylko ze specjalną przepustką, tym razem będzie nią Orkiestra Jurka Owsiaka.

Gratką była też przejażdżka na symulatorze pociągu, z którego będzie miał okazję skorzystać drugi zwycięzca licytacji. – Nasz symulator jest odzwierciedleniem, w skali 1:1 prawdziwej kabiny pojazdu trakcyjnego najnowszej generacji typu Elf 2/22 WEd. Pulpit maszynisty jest odwzorowany w stu procentach z każdym urządzeniem, które znajduje się w realnym składzie – wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3