Złote Buki przyznane po raz piętnasty

Slider zlote buki 1673898637 8637

Redakcja

17 stycznia 2023

Najlepsi sportowcy wielosekcyjnego GKS-u Katowice zostali kolejny raz uhonorowani nagrodami. Poznaliśmy laureatów Złotych Buków za rok 2022.

15. edycja Złotych Buków, czyli plebiscytu, w którym kibice GKS-u Katowice wskazali najlepszych zawodników poszczególnych sekcji. W tym roku nagrody wręczono w trakcie uroczystej gali, która po raz kolejny odbyła się w auli Akademii Śląskiej w Katowicach.

- Z tego miejsca chciałbym w imieniu Prezydenta Miasta Katowice i społeczności miejskiej wyrazić wielkie uznanie dla GKS-u Katowice za zaangażowanie na polu sportowym.. Możemy być z Was dumni i jesteśmy za to wdzięczni. Zaangażowanie Katowic jako głównego właściciela Klubu jest bezprecedensowe na skalę kraju; wielu z nas nosi w sercu GKS, stąd też płyną do Was teraz szczere słowa uznania dla wszystkich sportowców. Wielkie słowa uznania należą się sekcji hokejowej, czekaliśmy 52 lata na coś wyjątkowego, czyli mistrzostwo Polski, do tego należą się jej wielkie gratulacje za występy na arenie międzynarodowej. Oby to zmotywowało naszych zawodników do walki o kolejne trofea. Budowa nowego stadionu miejskiego przebiega zgodnie z planem, oby jej tempo nie spadło i oby moglibyśmy cieszyć się nim jak najszybciej -
powiedział wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun w przemówieniu poprzedzającym wręczanie nagród.

- Rok 2022 z punktu widzenia sportowego był bardzo udany, wręcz był jednym z lepszych. W każdej sekcji nasi sportowcy odnosili sukcesy, ale to nie znaczy, że nie przechodzili oni przez momenty trudne i kryzysowe. Wszystkie te sytuacje kończyły się dobrze, dlatego gratuluję Wam wytrwałości i czerpania jak najwięcej dla siebie z dobrych chwil. Życzę wszystkim, aby trudności stawały się inspiracją do jeszcze bardziej wytężonej pracy, a chwile chwały były celebrowane, ale z pamięcią, że po nich przychodzą dni ciężkiej pracy -
powiedział prezes GKS-u Katowice Marek Szczerbowski.

Hokeistą roku został po raz trzeci w swojej karierze kapitan drużyny Grzegorz Pasiut. Nagrodę wręczył wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Adam Fras. 

 Statuetkę Złotego Buka w kategorii piłkarka roku otrzymała Joanna Olszewska.

W kategorii Szachista Roku wyróżniono Monikę Soćko, która prezentowała w minionym roku najlepsza dyspozycję ze wszystkich szachistów WASKO Hetman GKS-u Katowice. Siatkarzem Roku po raz trzeci z rzędu wybrano Jakuba Jarosza, kapitana zespołu GKS-u Katowice.

W kategorii Piłkarz Roku zwyciężył bramkarz Dawid Kudła. Tym samym stał się on drugim po Łukaszu Budziłku golkiperem GieKSy, który zdobył to trofeum. 

Na sam koniec uroczyście wręczono Superbuka dla Janusza Jojko, legendarnego bramkarza GieKSy, zdobywcy dwóch Pucharów i Superpucharu Polski oraz najbardziej utytułowanego zawodnika w historii piłkarskiej drużyny naszego Klubu. - Cieszę się, że po mojej długoletniej karierze doczekałem się takiej nagrody. Na pewno pojawi się ona na honorowym miejscu w moim domu - mówił laureat Superbuka.

fot. GKS Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

27 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3