Dwóch 18-latków dokonało rozbojów z bronią w ręku

43 741774

Redakcja

17 stycznia 2023

18-latkowie dokonali dwóch rozbojów, żeby ukraść w sumie 4,5 tys. złotych. Teraz grozi im długa odsiadka. 

Do zdarzeń doszło w Dąbrowie Górniczej. 2 grudnia w solarium w dzielnicy Gołonóg dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do budynku i po oddaniu 4 strzałów z broni, zażądali pieniędzy i telefonu komórkowego od pracownicy solarium -  Mężczyźni siłą wepchnęli kobietę do jednego z pomieszczeń, a następnie zabrali szufladę, w której było 2 tysiące złotych utargu - informuje policja.

Pod koniec grudnia w salonie kosmetycznym przy ul. 3 Maja ten sam duet ukradł 2,5 tys. złotych. Właściciel próbował zatrzymać rabusiów, ale sprawcy zniknęli z pieniędzmi.

Policja z Dąbrowy Górniczej wytypowała 2 mężczyzn, podejrzanych o dokonanie napadów z rozbojem. W minioną niedzielę zatrzymano dwóch 18-latków. Jeden to mieszkaniec Dąbrowy Górniczej a drugi Katowic.

- Mężczyźni zostali przewiezieniu do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty rozboju oraz kradzieży rozbójniczej, za co mogą spędzić w więzieniu najbliższe 12 lat. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące - dodają śledczy. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.4µg/m3