Złodzieje z województwa śląskiego włamali się do turbiny wiatrowej i ukradli kable

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

7 grudnia, 2023

Kiedy politycy dyskutują o energii z wiatraków, to niektórzy znajdują już nielegalne sposoby, żeby wzbogacić się na takich instalacjach. Na przykład poprzez kradzież kabli. 

W połowie września doszło do niecodziennej kradzieży w województwie opolskim. Policja z Kędzierzyna-Koźla otrzymała zawiadomienie o... kradzieży kabli z turbiny wiatrowej. Pokrzywdzony wycenił straty na blisko 32 000 złotych.

Kryminalni zaczęli analizować ślady i zbierać informacje na temat zuchwałej kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym zdarzeniem miało trzech mieszkańców województwa śląskiego. 

Mężczyźni w wieku 28 i 34-lat zostali zatrzymani. Trzeci podejrzany kilka dni po kradzieży trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

- Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi 28 i 34-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 27-latek musi się liczyć z wyższą karą ponieważ będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy - informuje policja. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3