Złodzieje odzieży z Rudy Śląskiej zatrzymani

Zatrzymany

Katarzyna Kulyk

1 marca, 2023

Rudzcy funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch sprawców kradzieży markowych ubrań ze sklepu sportowego, który znajduje się w dzielnicy Godula. Jeden z nich zagadywał ekspedientkę, podczas gdy drugi pakował odzież pod kurtkę.

W czwartek 23 lutego doszło do kradzieży ubrań w jednym ze sklepów w Rudzie Śląskiej, na terenie dzielnicy Godula. W przestępstwie brało udział dwóch mężczyzn. Jeden z nich zagadywał ekspedientkę prosząc ją o pokazanie koszul, drugi w tym czasie kradł drogą odzież z wieszaków. Po ich wyjściu ekspedientka odkryła że padła ofiarą przestępstwa, a wartość skradzionego towaru sięgała ponad 2 tysięce złotych.

- Dzięki nagraniu z kamery monitoringu i dobrej pracy kryminalnych z komisariatu 1, sprawcy kradzieży zostali szybko ustaleni. - informuje policja.

W poniedziałek 27 lutego zatrzymano pierwszego ze sprawców, 34-letniego mieszkańca miasta. Następnego dnia znaleziono także jego młodszego kolegę. Po przeszukaniu mieszkań mężczyzn odnaleziono skradzioną odzież. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

fot. KMP w Żorach
Wiadomości 23 grudnia, 2022

Policjanci z Żor otrzymali wezwanie do kradzieży w jednym ze sklepów wielobranżowych przy Alei Zj

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3