Złodzieje katalizatorów znów grasują

Pexels scott webb 430208

Redakcja

22 października, 2022

Coraz krótsze dni sprzyjają złodziejom, którzy znowu chętnie "pomagają wymienić" nam układy wydechowe. W ostatnim okresie na terenie Piekar Śląskich z samochodów wycięto dwa katalizatory, dlatego policja apeluje o wzmożenie czujności.

W ostatnim czasie ponownie  uaktywnili się złodzieje katalizatorów. Ci bardziej wprawieni potrafią zdemontować go w kilka minut, a zdecydowanie sprzyja im w tym jesienna aura i szybkie nadejście zmroku.  Złodzieje działają najczęściej w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Tylko w ostatni czasie na komisariat w Piekarach Śląskich zgłosiły się dwie osoby, którym ukradziono katalizatory, choć tych przypadków może być znacznie więcej. 

Złodzieja najłatwiej jest złapać na gorącym uczynku, jeśli więc widzimy kogoś, kto wykonuje jakieś prace przy samochodzie, używając do tego lewarka i słychać głośne dźwięki, zaalarmujmy niezwłocznie Policję. Tylko wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku. Nawet jeśli okaże się, że to właściciel auta reperuje coś w swoim samochodzie, policjanci szybko wyjaśnią sprawę i odjadą. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3