Jaworzno: Zaatakował gazem pieprzowym 3 osoby w centrum miasta

46 730069

Redakcja

22 października, 2022

30-latek z gazem w ręku zaatakował trzy osoby w centrum miasta próbując je okraść. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do prób kradzieży doszło w czwartek 20 października. Około 5.40 rano dyżurny jaworznickiej komendy otrzymał kilka telefonów, najpierw o usiłowaniu rozboju  w rejonie ulicy Grunwaldzkiej. Jak ustalono, 30-latek najpierw zaatakował gazem pieprzowym mężczyznę, a następnie próbował ukraść mu plecak. Kiedy to się nie udało, sprawca uciekł. Po chwili jednak postanowił zaatakować kobietę rejonie ciągu pawilonów przy ulicy Olszewskiego, jednak znowu nie udało mu się jej okraść i zbiegł z miejsca. Wtedy to podjął ostatnią próbę, tym razem przy ulicy Gałczyńskiego. Sprawca rozpylił gaz i okradł 72-letnią kobietę, wyrywając jej torebkę z dokumentami i pieniędzmi.

Tego samego dnia wieczorem śledczym udało się namierzyć i zatrzymać złodzieja.Podczas przeszukania kryminalni odnaleźli przedmioty skradzione podczas porannego napadu oraz blisko 20 działek narkotyku, najprawdopodobniej mefedronu. Mieszkaniec Jaworzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. 30-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.6µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3