Zawody sportowe na katowickich basenach już w ten weekend

Pexels jim de ramos 1263349

Redakcja

22 października, 2022

Już w ten weekend czekają na nas 2 sportowe wydarzenia na katowickich basenach: zawody szermierki – IV Grand Prix Polski Weteranów w Katowicach – I Memoriał Jerzego Kosińskiego na basenie Zadole oraz Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Dzieci i Młodzieży na basenie Burowiec.

Ten weekend będzie obfitował w rywalizację i dobrą zabawę, a wszystko za sprawą zawodów odbywających się na katowickich basenach. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w sobotę 22 października na basenie Zadole. Teren basenu przejmą szermierze!  Wszystko przez IV Grand Prix Polski Weteranów w Katowicach – I Memoriał Jerzego Kosińskiego. W wydarzeniu weźmie udział około 120 zawodników z Polski, Francji i Ukrainy walczących w kategoriach: szpada, szabla i floret w wieku od 30 do 70 lat. Zawody potrwają do niedzieli.

Niedziela natomiast upłynie pod znakiem szukania następców Otylii Jędrzejczak. Na Basenie Burowiec odbędą się Mistrzostwa Katowic w pływaniu dzieci i młodzieży. Będą to klubowe zawody dla dzieci i młodzieży (kategoria wiekowa: 15 lat i młodsi w podziale na 7 kategorii wiekowych). Co ważne, wyniki zawodów są wysyłane do Europejskiego rankingu wyników pływackich oraz będą publikowane na stronach LiveTiming i aplikacji SplashMe. W mistrzostwach wezmą udział młodzi zawodnicy spoza Katowic – z województw łódzkiego i małopolskiego. 

Mistrzostwa Katowic w PAA ywaniu Dzieci i MAA odzie AA1 4y

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 4.4µg/m3