Złodziej złomu z Rudy Śląskiej

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

14 lutego, 2023

Ukradł najpierw złom, a potem telefony. Zapomniał jednak o tym, że kamery widzą wszystko. 

Pod koniec stycznia doszło do kradzieży w dzielnicy Wirek w Rudzie Śląskiej. Złodziej włamał się na teren złomnicy. Zabrał elementy z metali szlachetnych o łącznej wartości 8500 złotych. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. 

- Kilka dni później w jednym z lombardów w Nowym Bytomiu, mężczyzna ukradł trzy telefony, które chciał pooglądać, aby wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie - dodaje rudzka policja. Również w tym przypadku sprawcę złapała kamera. Był to ten sam złodziej.  

13 lutego 25-letni mieszkaniec rudzkiej dzielnicy Orzegów został  zatrzymany i wskazał, gdzie są skradzione telefony. - Okazało się, że zastawił je w innych lombardach poza Rudą Śląską. Kryminalni z dwójki odzyskali skradzione telefony, a teraz analizują sprawę dalszych losów złomu. Mężczyzna usłyszy zarzuty dwóch kradzieży i włamania za co grozi nawet do 10 lat więzienia, ale o jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator i sąd - informuje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3