Zjazd pod katowickim rondem dostępny dla rowerzystów i pieszych

Zakończone prace przy Spodku 01

Redakcja

12 stycznia, 2023

Ruszyły MŚ w piłce ręcznej. Jedną z aren turnieju jest Spodek. W Katowicach wszyscy przygotowali się do turniej. Zorganizowano również udogodnienia w związku z prowadzonymi w centrum miasta inwestycjami. Zakończyły się prace zabezpieczające ściany i stropy przy głównych wejściach, a nieopodal Spodka - przy Rondzie im. gen. Jerzego Ziętka - wykonawca zdecydował się udostępnić pieszym i rowerzystom budowany ciąg pieszo-rowerowy od strony Koszutki.


Symbol Katowic, czyli Dpodek ma już ponad 50 lat. By mógł służyć i dawać radość ludziom przez kolejne lata potrzebna była jego modernizacja. Budynek regularnie poddawany jest różnego rodzaju pracom. W grudniu zakończyła się kompleksowa wymiana pokrycia dachu Spodka, w tym roku podpisano umowę na modernizację układu zasilania, a łączna wartość tych inwestycji to ponad 7,5 mln zł. Jednocześnie na terenie obiektu realizowane były inne działania. -

W ramach przygotowań Spodka do meczy rozgrywanych w ramach Mistrzostw Świata przeprowadziliśmy prace przy elewacji w pobliżu siedmiu wejść, którymi kibice będą wchodzić do środka budynku. Część bocznych oraz dolne części tarasów, będące jednocześnie stropami, pokryliśmy specjalną siatką. Takie rozwiązanie pozwala zabezpieczyć elewację - tłumaczy Jarosław Łuczyński, zastępca dyrektora ds. inwestycji kubaturowych w Katowickich Inwestycjach S.A.

Nowością jest także udostępnienie pieszym i rowerzystom ciągu pieszo-rowerowego pod Rondo im. gen. Jerzego Ziętka od strony Koszutki. Umożliwia to zaawansowany stan prac realizowanej inwestycji Wykonawcy pozostały jedynie prace wykończeniowe, które nie stoją na przeszkodzie temu, by można było korzystać z nowego ciągu komunikacyjnego.

Inwestor od początku realizacji stawiał na pogodzenie prac budowlanych z dobrem przyrody. Troska o środowisko była jednocześnie powodem wydłużenia czasu realizacji inwestycji. Mimo wielu wyzwań inwestycja jednak zbliża się do finału, a mieszkańcy Katowic i goście odwiedzający miasto mogą już korzystać z nowego zjazdu pod Rondo.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3