Ziobro podpisał wniosek o ekstradycję Sebastiana M.

240 177727

Redakcja

5 października, 2023

Sebastian M. został zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zbigniew Ziobro zawnioskował o ekstradycję podejrzanego o spowodowanie wypadku, w którym zginęła rodzina z Myszkowa. 

Poszukiwany listem gończym Sebastian M. został zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję, która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową - przekazał minister Mariusz Kamiński.

- Obiecałem, że przed sprawiedliwością nie ucieknie i zrobimy wszystko by kierowca BMW, podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1, został zatrzymany. I tak się stało. Został zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - poinformował Zbigniew Ziobro.

Ekstradycja

W środy wieczór Zbigniew Ziobro jako prokurator generalny podpisał wniosek o ekstradycję Sebastiana M.

- Podpisałem właśnie wniosek o ekstradycję do Polski ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich 32-letniego Sebastiana M., kierowcy BMW podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 - przekazał Ziobro. 

Sebastian M. podejrzany jest o spowodowanie wypadku, w którym zginęła rodzina z Myszkowa.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 16 września przed godziną 20:00 na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Samochód osobowy marki KIA uderzył w barierki i zaczął płonąć. W pojeździe uwięziona była rodzina z Myszkowa: rodzice i ich 5-letni syn. Cała trójka zginęła.

Kawałek dalej stało rozbite BWM-u, którym podróżowały 3 osoby. Wymagały interwencji medycznej. W sieci pojawiło się nagranie z momentu, kiedy KIA uderza w barierki i zaczyna płonąć. Materiał sugeruje, że tuż przed tragedią, w KIA uderzyło rozpędzone BMW, którym kierować miał poszukiwany Sebastian M. Pojazd pędził co najmniej 253 km/h.

Dopiero po prawie dwóch tygodniach od tragedii znalazły się podstawy do postawienia zarzutów wobec 32-letniego kierowcy BMW. Zbigniew Ziobro ogłosił, że prokuratura wydała list gończy za kierowcą BMW. Podejrzany przed decyzją prokuratury wyjechał z kraju.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3