Czarzasty w Bielsku-Białej: Składam akt oskarżenia wobec PiS

387096188 851923393062978 3869897879412047989 n

Redakcja

5 października, 2023

Włodzimierz Czarzasty podczas środowego wystąpienia w Bielsku-Białej stwierdził, że spółki skarbu państwa finansują kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. - Ja wiem, że przegracie i Wy czujecie, że przegracie - mówił jeden z liderów Lewicy.

Politycy Lewicy kontynuują swój objazd po województwie śląskim, który zakończy się sobotnią konwencją w Będzinie. W środę odwiedzili południe województwa: Cieszyn, Bielsko-Białą i Żywiec. W Bielsku-Białej Włodzimierz Czarzasty w ostrych słowach wypowiedział się o wspieraniu przez spółki skarbu państwa kampanii Prawa i Sprawiedliwości. 

- Składam akt oskarżenia wobec PiS. Oskarżam Was o to, że okłamujecie ludzi w trakcie kampanii wyborczej i zabieracie możliwość równego startu - powiedział Czarzasty. Dodał, że spółki skarbu państwa "zajęły się kampanią wyborczą i finansują z pieniędzy państwowych elementy programowe PiS-u oraz nagłaśniają najważniejsze elementy programu tej partii".

Ponadto Czarzasty krytykuje też działanie ministerstw, które również mają według niego aktywnie brać udział w kampanii PiS-u. - Oskarżam wszystkie resorty o pokazywanie ministrów jako dobroczyńców naszego narodu, na bilbordach, reklamach telewizyjnych - stwierdził w Bielsku-Białej. Czarzasty skrytykował też media publiczne za jawne wspieranie polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Koperski apeluje o zatrzymanie Polski w UE 

Wcześniej w Cieszynie Przemysław Koperski mówił o aferze wizowej i wprowadzonych kontrolach na granicy ze Słowacją. - W nocy został dokonany kolejny zamach na pracowników transgranicznych, tym razem pracujących na Słowacji. Zamknięto granicę i wprowadzono kontrolę, zablokowano ruch turystyczny. Od dzisiaj nielegalne jest przekraczanie przejść turystycznych, od dzisiaj będzie to złamanie prawa. Na Śląsku Cieszyńskim obawiamy się, że kolejnym krokiem będzie zablokowanie granicy polsko-czeskiej, a następnie wyprowadzenie nas ze Strefy Schengen - powiedział Koperski.

Poseł i kandydat z okręgu bielskiego apelował o to, aby zagłosować 15 października i zatrzymać Polskę w Unii Europejskiej i strefie Schengen. 

fot. Lewica


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.8µg/m3 PM2.5: 29.8µg/m3