Jak przechowywać buty w szafie? Propozycje ze sklepu meblowego, które odmienią Twój przedpokój!

Jak przechowywac buty w szafie

Redakcja

4 października, 2023

Żeby obuwie wiernie służyło przez lata i zachowało swój atrakcyjny wygląd, istotna jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja. Sposób przechowywania ma gigantyczne znaczenie w tej kwestii. Masz pokaźną kolekcję różnego typu butów? A może w Twoim posiadaniu jest tylko kilka uniwersalnych par? Tak czy inaczej, musisz je gdzieś przechowywać. Gdzie? Oto pomysły wprost z internetowego sklepu z meblami.

Podstawowe wskazówki dotyczące przechowywania butów

Zwykło się twierdzić, że to kobiety lubują się w kolekcjonowaniu butów. Okazuje się jednak, że niejednokrotnie panowie też mogą się pochwalić całkiem pokaźnym zbiorem najróżniejszych modeli. Do okazałych zasobów Pana i Pani domu często dołączają również buciki pociech młodszych i starszych… Jak nie stracić rachuby i uporządkować wszystkie pary, mając jeszcze na uwadze zachowanie ich w dobrym stanie?

W internetowych sklepach z meblami znajdziemy wiele praktycznych rozwiązań ‒ zarówno jeśli chodzi o meble, jak i akcesoria. Odpowiednie przechowywanie obuwia to nie tylko kluczowa kwestia, jeśli chodzi o porządek. Wciśnięte w kąt, upchane na dnie szafy czy szczelnie zawiązane w worku pary na pewno szybko stracą swój pierwotny blask… Nie dopuść do tego i zatroszcz się o obuwie od podstaw. Do kozaków czy modeli, które łatwo mogą ulec odkształceniu, włóż specjalne prawidła lub ostatecznie zwinięte gazety. Pamiętaj też, by nie odkładać do szafy brudnych, zabłoconych i mokrych butów.

Akcesoria do przechowywania z meblowego sklepu internetowego

Podstawowym akcesorium, które wykorzystuje się do przechowywania różnego typu obuwia, są fabryczne pudełka. Nie jest to złe rozwiązanie, ale bez wątpienia nieestetyczne. Zdecydowanie lepszym wyborem są przezroczyste pojemniki, które wyglądają schludnie i są praktyczne, bo bez trudu można zobaczyć, jaki model znajduje się wewnątrz. Przydatną wskazówką jest też przyklejenie na front zdjęcia butów lub opisanie pudełka. Zwróć uwagę, by rozmiar pojemnika był dopasowany do wielkości butów. W zbyt małym może dojść do powstania odkształceń, a za duże niepotrzebnie zajmie sporo miejsca. Jeśli w jednym miejscu przechowywane są buty całej rodziny, warto każdemu przyporządkować inny kolor pudełka ‒ uprości to szukanie właściwej pary. Odpowiednio dobrane pojemniki nie tylko doskonale ochronią buty przed zakurzeniem, ale znacznie zminimalizują ryzyko uszkodzeń i odkształceń. Co ważne, estetycznie wyglądające pudełka mogą też stanowić dekorację. Szybką obuwniczą rewolucję pomoże Ci przeprowadzić sklep meblowy Agata. Nie ruszając się z domu, możesz zamówić akcesoria do przechowywania butów i nie tylko!

Jakie meble do przechowywania butów oferuję internetowe sklepy z meblami?

Chyba najbardziej popularną praktyką jest przechowywanie obuwia w przedpokoju. W przypadku tego rozwiązania wyzwaniem bywa jednak ulokowanie butów poza zasięgiem wzroku ‒ by nie zaburzać porządku niejednokrotnie skromnego metrażowo przedsionka. Równie ważne jest zastosowanie takiego rozwiązania, które umożliwi łatwy dostęp do każdej pary. Na szczęście w internetowym sklepie z meblami znajdziesz rozmaite propozycje mebli. Ochronę przed kurzem i funkcjonalność oferują specjalne szafki na buty z uchylnymi drzwiczkami ‒ zarówno wyższe, pionowe, jak i w formie praktycznego mebla z siedziskiem. Na obuwie noszone na co dzień możesz wykorzystać np. specjalny niski regał lub stojak. Jeśli masz więcej miejsca do zagospodarowania, możesz wstawić wyższą szafkę na buty z wieloma półkami osłoniętymi estetycznymi drzwiczkami. Mebel w formie zintegrowanej garderoby z lustrem, półką i segmentem na obuwie to z kolei znakomite rozwiązanie do małych przedsionków.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3