Zginęła dr Alicja Pigoń-Węgiel. Była współtwórcą Zabrzańskiego Hospicjum Domowego

Candle gcab887484 1920

Redakcja

2 grudnia, 2022

Była lubianą i wychwalaną wykładowczynią akademicką. Pracowała w hospicjum. Dr Alicja Pigoń-Węgiel została potrącona przez samochód. Zginęła. 

O wypadku na granicy Gliwic i Zabrza informowaliśmy wcześniej. W miniony piątek przed godziną 20.30 na zbiegu ulic Chorzowskiej (Gliwice) i Wolności (Zabrze) doszło do potrącenia. Kierujący samochodem marki Kia 20-letni zabrzanin, jadąc od Zabrza w kierunku Gliwic, potrącił 76-letnią pieszą. Niestety, mieszkanki Zabrza nie udało się uratować.

Jak się potem okazało, ofiarą tego wypadku była ceniona w środowisku medycznym dr n. med. Alicja Pigoń-Węgiel. Urodziła się 27 lutego w 1946 r. Studiowała w Zabrzu. Byłą emerytowanym adiunktem Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Katedry Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Współzałożyła Zabrzańskie Hospicjum Domowe im. Matki Teresy. W 2018 r. została uhonorowana statuetką im. św. Kamila za pełną oddania pracę na rzecz poradni diabetologicznej w Zabrzu.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 55.1µg/m3 PM2.5: 48.1µg/m3