Zderzyło się 6 samochodów, 2 osoby poszkodowane. Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku [FOTO]

Wypadek w Sławniowie

Redakcja

5 kwietnia 2024

W Sławniowie (pow. zawierciański) doszło do wypadku, w którym brało udział sześć samochodów. Dwie osoby doznały obrażeń. Kierujący jednego z pojazdów był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 22:00 na ulicy Długiej w Sławniowie. Jak wstępnie ustalili policjanci zawierciańskiej drogówki, mercedes jadący w kierunku Pilicy skręcał w lewo na przyzakładowy parking. W tym momencie jadące z naprzeciwka audi, omijając znajdujący się na jego pasie samochód, który wykonywał manewr skrętu, zahaczyło o niego. Audi zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się czołowo z jadącą z naprzeciwka skodą. Wskutek tego zdarzenia skoda uderzyła w prawidłowo zaparkowane trzy pojazdy. Ruch drogowy był zablokowany przez kilka godzin.

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. 

Dwie kobiety podróżujące skodą odniosły obrażenia. Jak się okazało, kierujący audi był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Mundurowi ustalili także, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 32-letni kierowca audi został zatrzymany. Pozostali kierujący byli trzeźwi - relacjonuje policja. 

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, a także dokumentację fotograficzną. Ustalili również świadków zdarzenia. Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Mundurowi zabezpieczyli także zapis pobliskiego monitoringu. Z uwagi na skomplikowany charakter sprawy, niezbędne będzie powołanie biegłego z zakresu ruchu drogowego.

32-letni mieszkaniec gminy Pilica dziś usłyszał zarzuty. Został objęty policyjnym dozorem.

Karambol w Sławniowie

powiązane artykuły:

412852810 754142466749654 9099730740015342036 n
Lokalne 22 grudnia 2023

Marznący deszcz, nagłe opady śniegu i gołoledź. Tak wyglądała sytuacja pogodowa w województwie śl

Policja 0
Lokalne 5 października 2021

Do zdarzenia doszło po godzinie 14:00 w poniedziałek 4 października na Drodze Krajowej nr 1 w Pszczy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.3µg/m3 PM2.5: 2.9µg/m3