Zderzenie samochodów w Żorach. Sprawca kolizji był pod wpływem alkoholu

66 714351

Redakcja

5 lipca, 2022

Zła ocena sytuacji i „podwójny gaz” przyczynił się do kolizji, do której doszło na ulicy Pszczyńskiej w Żorach. Choć wszystko wyglądało bardzo groźnie, to na szczęście dobrze się skończyło.

W niedzielę tuż po godzinie 7:00 na ulicy Pszczyńskiej w Żorach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przybyli na miejsce mundurowi szybko ustalili przebieg zdarzenia.

Kierujący samochodem osobowym marki Opel 31-letni obywatel Ukrainy miał zamiar przejechać z ulicy Kleszczowskiej w ulicę Przyjazną, lecz nie zachował szczególnej ostrożności i nie zastosował się do obowiązującego przed skrzyżowaniem znaku „ustąp pierwszeństwa”. W wyniku swojego działania wjechał swoim samochodem wprost przed prawidłowo jadącego ulicą Pszczyńską mercedesa kierowanego przez 42-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego”

informuje kmp w żorach. 

Po przebadaniu przez policjantów uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu okazało się, kierujący Oplem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymane zostały dowody rejestracyjne pojazdów, a pojazdy usunięte z drogi.

Źródło: KMP w Żorach

66 714352

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.1µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3