Kolejne wsparcie od WOŚP dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

Wosp22f

Redakcja

5 lipca, 2022

Baza sprzętowa Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej poszerzyła się o nowoczesny mikroskop operacyjny, którego wartość wynosi około 300 tysięcy zł. To kolejny już w tym roku dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla tej dziecięcej placówki medycznej.

Dziecięcy szpital w Bielsku-Białej otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otolaryngologiczny mikroskop operacyjny z podglądem asystenckim oraz monitorem.

Urządzenie ma zastosowanie głównie podczas mikrochirurgicznych zabiegów uszu oraz krtani. Dzięki niemu zarówno wykonujący zabieg lekarz jak i cały towarzyszący mu zespół operacyjny w dużym powiększeniu widzi to, co gołym okiem zobaczyć jest trudno.

Dodajmy, że to już kolejny w tym roku dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Wcześniej przekazała ona tej placówce medycznej neuromonitor, zestaw endoskopowy, kobolator laryngologiczny oraz lampy czołowe. Łączna wartość tegorocznego wsparcia WOŚP dla dziecięcego szpitala wynosi około 640 tysięcy zł.

Z pewnością nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to od wielu lat wierny przyjaciel Szpitala Pediatrycznego, na którego zawsze możemy liczyć. W imieniu małych pacjentów naszego szpitala bardzo za to wsparcie dziękuję. Nowoczesny sprzęt medyczny jaki otrzymujemy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy umożliwia nam bowiem zarówno podnoszenie jakości świadczonych usług jak i poszerzanie ich zakresu”

mówi Katarzyna Czauderna, Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

 

Wosp22d

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.0µg/m3 PM2.5: 31.1µg/m3