Zawiercie: rusza rejestracja na "Szkołę z Gigantami"

Szkoladlagigantow

Redakcja

25 kwietnia 2021

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu”, czyli trzecią edycję ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA.

Event odbędzie się od 10 do 21 maja tego roku. Patronami Honorowymi wydarzenia są m.in.: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

„Szkoła z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych webinarów z programowania i matematyki na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia, z podziałem na dwie grupy wiekowe: 7-11 oraz 12 -19 lat, prowadzone są przez najlepszych trenerów - programistów.

Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację. Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania tematyczne w środowisku Scratch z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal.

Udział w webinarach to wyjątkowa szansa na bardzo efektywną naukę programowania bez wychodzenia z domu. Dzięki nowatorskim zajęciom i sprawdzonym metodom, uczniowie w bardzo szybki sposób poznają kluczowe zagadnienia związane z programowaniem, takie jak: pętle, klonowanie, komunikaty, instrukcje warunkowe i inne. Ponadto zaprezentowane zostaną procesy pracy nad designem gier i aplikacji na różnych stadiach zaawansowania. Jest to niepowtarzalna możliwość poznania programowania w praktycznym podejściu i w krótkim czasie. Zajęcia dla starszej grupy są przyjaznym wprowadzeniem w świat języka znaczników HTML, wykorzystania stylów CSS oraz języka JavaScript.

W trakcie zajęć uczestnicy stworzą w środowisku Glitch tematyczne strony internetowe oparte o ulubione gry komputerowe i dowiedzą się jak je opublikować w sieci. „SZKOŁA Z GIGANTAMI to nie tylko zajęcia z programowania. Zeszłoroczne wyniki egzaminów ósmoklasisty z matematyki na średnim poziomie 46% pokazały, że istnieje duży problem w tym zakresie.

MATEMATYCZNI GIGANCI – to dwa tematyczne webinary dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.szkolazgigantami.pl

źródło: UM Zawiercie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3