Od środy w Piekarach Śląskich rusza masowy punkt szczepień

Psp piekary1

Redakcja

25 kwietnia 2021

W Piekarskim Centrum Medycznym od środy 28 kwietnia uruchomiony zostanie Punkt Szczepień Powszechnych (PSP), będzie on zlokalizowany w starym skrzydle szpitala, wejście od ul. Kościuszki. Jest to jeden z pierwszych tego typu punktów w województwie śląskim.

Pacjenci na szczepienia wchodzić będą od strony ul. Kościuszki, zaś budynek będą opuszczać do ul. Szpitalnej. Bezpieczeństwa oraz przestrzegania dystansu społecznego pilnować będą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Co ważne nasz punkt zlokalizowany jest w szpitalu w związku z czym posiada cała niezbędną infrastrukturę medyczną.

Piekarskie Centrum Medyczne planuje każdego dnia przeprowadzanie szczepień 200 osób, a w razie zwiększenia dostaw szczepionek powiększanie tej liczby.

Pacjenci obsługiwani będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Trzeba nosić maseczkę i pamiętać o odpowiedniej odległości od innych osób. Wejście i wyjście zlokalizowano oddzielnie, aby w jednym miejscu nie gromadziło się zbyt wielu pacjentów. Przy drzwiach mierzona będzie temperatura, potem skorzystać można z wydzielonej strefy do wypełniania ankiet.

Co istotne na szczepienie wystarczy przyjść 10 minut przed wyznaczonym czasem! Nie ma potrzeby przychodzić godzinę wcześniej i gromadzić się przed punktem. To utrudnia obsługę i powoduje niepotrzebne emocje.

Na chwilę obecną zapisy na szczepienia do piekarskiego PSP będą prowadzone przez:

  • infolinia 989,
  • e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • zapis w punkcie szczepień (tylko telefonicznie pod nr 575-101-660).

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia tylko 10% zapisów może być dokonywanych bezpośrednio w punkcie szczepień, pozostał pula jest w dyspozycji rejestracji centralnej.

Zapisywać mogą się roczniki zgodnie z opublikowanym harmonogramem.

Szczepienia w Punkcie Szczepień w Piekarskim Centrum Medyczny odbywać się będą przy ul. Szpitalnej 11 (stary budynek):

Poniedziałek, środa, piątek – 7.30 – 15.00

Wtorek, czwartek – 11.30 – 18.00

TELEFON PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO REJESTRACJI NA SZCZEPIENIA: 575-101-660. NIE NALEŻY DZWONIĆ PRZEZ CENTRALĘ SZPITALA.

źródło: UM Piekary Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3