Zawiercie ma już swój oddział terenowy WORD!

125331

Redakcja

27 maja 2023

Przyszli kierowcy z Zawiercia i okolic nie muszą już jeździć do np. Częstochowy lub Katowic, żeby zdać egzamin na prawo jazdy lub uzyskać kolejną kategorię. 26 maja uroczyście otwarto oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zawierciu. 

W otwarciu nowej placówki WORD w województwie śląskim uczestniczyli wicemarszałek Łukasz Czopik i członkowie Zarządu Województwa, Krzysztof Klimosz oraz Grzegorz Boski. Obecni byli także radni Sejmiku Maria Materla, Rafał Porc, Katarzyna Stachowicz i Mirosław Mazur.

Mieszkańcy Zawiercia i powiatu zawierciańskiego od kilku lat apelowali o utworzenie w ich regionie oddziału terenowego WORD. Dotychczas musieli dojeżdżać wiele kilometrów np. do Częstochowy, aby zdać na prawo jazdy lub uzyskać nową kategorię. 

- To sukces mieszkańców i okazja, by w komfortowych warunkach, pod okiem profesjonalnych egzaminatorów i blisko miejsca zamieszkania uzyskać prawo jazdy – mówił Łukasz Czopik, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Oddział WORD dzierżawi od Starostwa Powiatowego w Zawierciu obiekt na który składa się część budynku, w którym funkcjonuje Biuro Obsługi Klienta oraz przeprowadzane są egzaminy teoretyczne oraz plac manewrowy. Oddział został wyposażony w sprzęt komputerowy i pojazdy egzaminacyjne ze środków własnych. W ośrodku terenowym odbywają się egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A oraz B1 i B. Pierwsze egzaminy zaplanowano na 29 maja 2023 roku. 

fot. Tomasz Żak / UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3