Zawierciańscy policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów

Znakowanie rowerow

Redakcja

4 maja 2024

Głównym celem przedsięwzięcia jest ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów na terenie powiatu zawierciańskiego. Znakowanie rowerów spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem.

W środę przy zawierciańskiej komendzie Policji, dzielnicowi wraz z profilaktykami znakowali rowery. Wspierali ich strażnicy miejscy, którzy także nanosili na pojazdy indywidualne numery. Przedsięwzięcie jak zwykle spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Umieszczenie trwałych cech identyfikacyjnych na rowerze ma zniechęcić złodziei do kradzieży, a nawet gdyby do niej doszło, ułatwi policjantom jego identyfikację. Dodatkowo obecność takiego graweru powinna dać do myślenia potencjalnemu nowemu nabywcy skąd może pochodzić oferowany mu jednoślad.

Inicjatorem akcji są policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono także Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miejski w Zawierciu, a także Centrum Rozwoju Lokalnego.


Wydarzenie było także doskonałą okazją do przypomnienia rowerzystom najważniejszych zasad ruchu drogowego, a szczególnie tych, które dotyczą podróżowania takim pojazdem. Policjanci nie tylko rozdawali elementy odblaskowe, ale także rozmawiali z uczestnikami przedsięwzięcia, apelując o odpowiednie przygotowanie roweru, ale także o odpowiednie przygotowanie do podróży siebie. Kask ochronny i kamizelka odblaskowa to elementy, które na pewno zwiększą bezpieczeństwo każdego rowerzysty.

powiązane artykuły:

Rowerowe szlaki czyli kolejowa majówka Trzy trasy które zachwycą Was w długi weekend
Turystyka 28 kwietnia 2024

Majówka na rowerze? Warto połączyć ekologiczne z przyjemnym, wsiąść w transport kolejowy, zabrać

jakie opony do roweru wybrac
Lifestyle 24 kwietnia 2024

Wybór odpowiednich opon do roweru to jeden z kluczowych aspektów, który wpływa na komfort, bezpie

Przewoz roweru koleje slaskie
Wiadomości 10 kwietnia 2024

27 kwietnia rusza obowiązkowy system rezerwacji przewozu rowerów w pociągach Kolei Śląs

Trasy rowerowe jura
Lokalne 5 kwietnia 2024

200 km dróg rowerowych to cel zintegrowanych projektów unijnych w subregionie częstochows

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3