Zatrzymany 19-latek odpowie za uszkodzenie mienia i posiadanie narkotyków

Zatrzymany

Katarzyna Kulyk

21 marca 2023

Funkcjonariusze Policji z Komisariatu Policji III w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który ostrzelał zaparkowany samochód oraz blok mieszkalny za pomocą pistoletu na amunicję śrutową. 19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komisariatu Policji III w Katowicach dotarło zgłoszenie od jednego z mieszkańców o przestrzelinach, które zauważył w swoim samochodzie oraz oknie mieszkania. Ślady, które zostały po broni śrutowej ujawniono także w oknie innego mieszkania oraz w drzwiach wejściowych do klatki bloku.

Z ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 marca na ulicy Piotrowickiej w Katowicach. Po kilku dniach udało się zatrzymać 19-letniego mieszkańca osiedla, który pod wpływem alkoholu zdewastował okolicę. Łączne straty oszacowano na 4000 złotych.

Mężczyzna został osadzony w areszcie, z kolei po przeszukaniu jego mieszania policjanci zabezpieczyli pistolet, z którego zatrzymany strzelał, a także amfetaminę.

Młody mężczyzna odpowie teraz nie tylko za zniszczenie mienia ale i za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

56 743171
Lokalne 31 stycznia 2023

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat jest podejrzanych o znęcanie się nad 15-latkiem. Szcze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3