Zatrzymano mieszkankę Częstochowy skazaną za przestępstwo seksualne!

42 637628

Redakcja

27 listopada, 2020

Przez ponad rok poszukiwana była 25-letnia mieszkanka Częstochowy, skazana za przestępstwo seksualne, oszustwo, groźby karalne i przestępstwa narkotykowe. Kobieta, za którą wystawiono dwa Europejskie Nakazy Aresztowania (ENA), została zatrzymana w Niemczech.

Kobieta trafiła już do polskiego zakładu karnego, gdzie ma do odbycia karę dwóch i pół roku więzienia.

Jak podała w piątek częstochowska komenda, policjanci z tamtejszego wydziału kryminalnego od ponad roku poszukiwali 25-latki. Kiedy ustalili, że kobieta ukrywa się w Holandii, wystawiono za nią dwa ENA - na ich mocy ścigana była na terenie całej Unii Europejskiej.

Rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Sabina Chyra-Giereś powiedziała PAP, że kobieta zniknęła po wydaniu wyroku skazującego ją na karę łączną dwóch i pół roku więzienia, uciekła przed pójściem do zakładu karnego.

Jak wyjaśniła, ENA wydano za najpoważniejsze przestępstwa, w tym seksualne - kobietę ścigano też listami gończymi na terenie Polski za inne czyny. Policja nie podaje szczegółów. "Tego nie możemy ujawnić, to zbyt delikatna sprawa" - zaznaczyła Chyra-Giereś.

25-latka wpadła w ręce policjantów z Niemiec pod koniec października podczas podróży do Polski. W ubiegłym tygodniu została przekazana stronie polskiej, trafiła do zakładu karnego.

(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3