Zarzuty i wniosek o areszt za groźbę zabicia Rafała Trzaskowskiego

Mid 20604335

Redakcja

5 czerwca 2020

Do dwóch lat więzienia grozi 41-letniemu mieszkańcowi Poznania, który groził, że zabije prezydenta Warszawy i kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Prokuratura skierowała w piątek wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w piątek PAP, że podejrzany przyznał się do winy. „Mężczyźnie zarzuca się kierowanie gróźb karalnych” – powiedział prokurator.

41-latek wyjaśnił śledczym, że nie pamięta szczegółów swoich gróźb. „Pamięta tylko, że wyrażał się w sposób wulgarny” – przekazał Wawrzyniak.

Dodał, że śledczy skierowali w piątek wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 41-latka. „Przesłanką jest m.in. możliwość i realna obawa, że podejrzany popełni w przyszłości przestępstwo, którego popełnieniem groził” – podkreślił prokurator.

W czwartek wielkopolska policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny, który w środę po południu zadzwonił do Kancelarii Prezydenta RP i powiedział, że zabije Rafała Trzaskowskiego. Informację o groźbach Służba Ochrony Państwa przekazała policji. Poinformowany o nich został też prezydent Warszawy, który złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Jeszcze w środę późnym wieczorem funkcjonariusze pionu kryminalnego poznańskiej policji ujęli 41-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna nie był w przeszłości notowany, w chwili zatrzymania był trzeźwy. Za kierowanie gróźb karalnych grozi mu do dwóch lat więzienia.(PAP)

Foto: PAP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3