Duda w CSRG w Bytomiu. Będzie rozmowa z górnikami?

101966639 3137411379630422 6007024316263170048 o

Redakcja

5 czerwca 2020

Prezydent Andrzej Duda podziękował w piątek ratownikom górniczym za ich służbę. Jak zaznaczył, niosą oni pomoc "do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia".

Prezydent odwiedził w piątek Bytom, gdzie rozmawiał z ratownikami medycznymi. Złożył wieniec pod pomnikiem upamiętniającym poległych w pracy ratowników górniczych.

Jak zaznaczył, jest to miejsce, które dla całej społeczności Górnego Śląska ma wielkie znaczenie. "Tutaj pracują ci, którzy niosą pomoc" - podkreślił Duda. "Dziękuję ratownikom za obecność i spotkanie, że będziemy rozmawiać o codziennej służbie, którą realizują, służąc swoim kolegom" - powiedział.

"To jest ogromna część jednej z najważniejszych tradycji, które towarzyszą górnikom, które należą do żelaznego kanonu tradycji, kultury górniczej: możesz być pewny, że po ciebie przyjdą" - dodał prezydent.

Jak zaznaczył ratownicy górniczy "niosą pomoc do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia". "Chwała wam za to. W imieniu Rzeczypospolitej i Polaków za waszą służbę dziękuję" - powiedział Duda.

Prezydent podkreślił, że obecnie jest czas, aby Polska realizowała, zarówno duże, jak i małe inwestycje. Ocenił, że Śląsk to miejsce, gdzie "jest wielka ambicja i wola ciężkiej pracy". Andrzej Duda ocenił, że Śląsk pełni rolę "centrum pracy i myśli". Dodał, że Śląsk jest "wielkim, polskim centrum gospodarczym". (PAP)

Foto: Śląskie.pozytywnie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3