Zaproponował policjantom 15 tys. euro. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

42 774561

Redakcja

6 września, 2023

Częstochowscy policnajci zatrzymali 37-letniego obywatela Rumunii. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, obiecywał policjantom 15 tys. euro. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na ulicy Sowińskiego w Częstochowie. Dyżurny otrzymał informację, że na klatce schodowej w jednym z bloków agresywny mężczyzna kopie i niszczy drzwi wejściowe lokatorom. Już kilka minut później sprawca został zatrzymany przez policyjny patrol.

Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów, które, jak oświadczył, zostawił w domu. Mundurowi podjęli decyzję o tym, aby wspólnie z zatrzymanym wejść do jego mieszkania. Tam, oprócz dowodu osobistego, natrafili na przygotowane porcje białego proszku. Testy wstępnie wykazały, że może to być metamfetamina - relacjonuje policja. 

Reakcja zatrzymanego tylko pogorszyła całą sytuację, gdyż na domiar złego, zaproponował on mundurowym pieniądze w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. 

Stróże prawa poinformowali go, że dopuścił się kolejnego przestępstwa i umieścili go w policyjnym areszcie - podała KMP w Częstochowie. 

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty w związku z posiadaniem narkotyków, trzema aktami wandalizmu oraz obietnicą wręczenia łapówki. Został objęty policyjnym dozorem, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

powiązane artykuły:

36 772257
Lokalne 19 sierpnia, 2023

72-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej jechał pod prąd w Będzinie. Kiedy zatrzymali go policjanci

Lokalne 3 lipca, 2023

34-letni kierowca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego będzie miał teraz olbrzymie problemy. Prowad

55 767319
Lokalne 13 lipca, 2023

42-letni kierowca volkswagena, spowodował kolizję w Raciborzu. Miał w organizmie ponad 4

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3