72-latek zaproponował policjantom... 300 złotych łapówki

36 772257

Redakcja

19 sierpnia, 2023

72-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej jechał pod prąd w Będzinie. Kiedy zatrzymali go policjanci, to zaproponował im "solidną" premię. 

Do zdarzenia doszło na ul. Gzichowskiej w Będzinie. Patrol policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z będzińskiej komendy zauważył jadącą pod prąd Toyotę. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Toyotą kierował 72-latek z Dąbrowy Górniczej.

Kiedy wszyscy oczekiwali na przyjazd patrolu drogówki, starszy mężczyzna postanowił zaproponować policjantom.... 300 złotych łapówki.

- Gdy został poinformowany o tym, że już sama taka propozycja może stanowić przestępstwo, nie zważając na to, mężczyzna ponawiał korupcyjną propozycję - relacjonuje będzińska komenda.

Dlaczego 72-latek zaproponował łapówkę, chociaż dopuścił się tylko wykroczenia drogowego? Ponieważ okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem za jazdę pod prąd oraz został skierowany wobec niego wniosek do sądu o ukaranie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za próbę skorumpowania policjantów grozi mu natomiast aż 8 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3