Lawka 1 1000

Redakcja

8 lutego, 2022

Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy ogłasza konkurs na projekt ławeczki beskidzkiej. 26 takich ławeczek stanie jeszcze w tym roku na wybranych beskidzkich szlakach po polskiej i słowackiej stronie granicy. Każdy może mieć wpływ na wygląd ławeczek. LOT zachęca do wymyślenia własnego projektu i wysłania go na konkurs.

Realizując mikroprojekt pn. Odpocznij w Beskidach - współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja na lata 2014-2020 i z budżetu państwa - Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy ogłosiła konkurs na projekt ławeczki beskidzkiej.
Organizatorzy konkursu przypominają: Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu ławeczki beskidzkiej, nawiązującej formą do dziedzictwa kulturowego regionu. Zgodnie z zapisami mikroprojektu, ławeczki winny zostać wykonane w całości z lokalnego drewna odpornego bądź odpowiednio zabezpieczonego przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi panującymi w Beskidach (śnieg, deszcz, wiatr). Wymiary ławeczki winny dawać możliwość swobodnego wypoczynku minimum dwóm osobom, tak by znalazło się na nich również miejsce na plecak turystyczny, termos, drugie śniadanie.

Projekt, który najbardziej przypadnie do gustu jury konkursowemu, zostanie zrealizowany - 26 wykonanych wg niego takich ławeczek stanie jeszcze w tym roku na wybranych beskidzkich szlakach po polskiej i słowackiej stronie granicy.

Jedynym elementem różnicującym będą zdobienia/rzeźbienia na oparciach, które zawierać będą między innymi nazwę miejsca posadowienia.

Planowane lokalizacje ławeczek: Bielsko-Biała (1 x Dębowiec, 1 x Szyndzielnia), Szczyrk (3 x wejście na szlak, 1 x Hala Jaworzyna), Kozy (kamieniołom), Porąbka (wejście na szlak), Jaworze (wejście na szlak), Istebna (Złoty Groń), Wisła (1 x Mały Stożek, 1 x Soszów), Ustroń (Stożek), Żywiec (park), Węgierska Górka (2 x Żabnica), Łodygowice (wejście na szlak), Jordanów (wejście na szlak), Stryszawa (Targoszów), Zawoja (1 x Mosorny Groń, 1 x przełęcz Brona), Maków Podhalański (wejście na szlak), Słowacja (1 x Svedernik, 1 x Zakamenne, 1 x Zubrohlava, 1 x Mojš).


Projekty należy przesyłać na adres: biuro@visitbeskidy.pl w nieprzekraczalnym terminie do 22 lutego 2022 r. do godziny 12.00.

Regulamin konkursu dostępny TUTAJ

 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3