Zapadlisko na S86. Uwaga na utrudnienia

S86zapadlisko

Redakcja

2 listopada, 2023

Na pasie rozdzielającym jezdnię główną z łącznicą na S86 powstało zapadlisko/wymulenie. Z tego powodu zarządca drogi wprowadził zmiany w organizacji ruchu. 

Zapadlisko odkryto 30 października. Powstało na S86 w Sosnowcu w rejonie pasa rozdzielającego jezdnię główną z łącznicą węzła Piłsudskiego/Baczyńskiego. Jak informowało GDDKiA zarządzające tą drogą, zawężono pas awaryjny jezdni głównej oraz pas lewy łącznicy.

Natomiast 2 listopada rano zarządca wprowadził zwężenie lewego pasa na łącznicy węzła Piłsudskiego/Baczyńskiego oraz pasa prawego na jezdni głównej.

- Te zmiany obowiązywać będą na czas budowy przewiązki w pasie rozdzielającym jezdni głównej od łącznicy węzła. 3 XI zostanie wprowadzona kolejna zmiana ruchu — umożliwiająca ruch po nowo wybudowanej przewiązce - informuje GDDKiA.

Kierowcy jadący z węzła Piłsudskiego/Baczyńskiego będą dołączać się do ruchu w kierunku Katowic poprzez tymczasową przewiązkę na wysokości salonu Mercedesa. Na jezdni główniej utrzymane zostaną trzy pasy ruchu w kier. Katowic, szerokość pasów ruchu będzie zawężona do 3,25 m.

Utrudnienia mogą potrwać do 10 listopada.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3