Zandberg w Gliwicach zapowiedział "obronę" kolei do CPK

Zandberggliwice
Kastelik

Szymon Kastelik

16 marca 2024

Adrian Zandberg w piątek odwiedził Gliwice, gdzie spotkał się m.in. z liderką listy Lewicy do Sejmiku z tego okręgu, Alicją Musiał. Zandbergowi towarzyszył poseł partii Razem z Katowic, Maciej Konieczny.

Przy dworcu kolejowym w Gliwicach politycy mówili o planach partii Razem dot. transportu publicznego. Zandberg stwierdził, że musi być nowoczesny, dlatego Razem chce walczyć o kolej do CPK.

- Nowoczesny transport jest potrzebny, żeby Polska rozwijała się gospodarczo. Razem chce kolei dużych prędkości. Bronimy połączeń zaplanowanych w ramach CPK- powiedział Zangberg.

Warto podkreślić, że wielu samorządowców i mieszkańców Górnego Śląska, którzy znaleźli się na możliwych trasach KDP do CPK, protestuje od kilku lat. Ostatni taki protest został zorganizowany w Mikołowie w lutym bieżącego roku. Przez Gliwice żaden z planów nie zakłada budowy linii KDP.

Wsparcie dla Alicji Musiał

Zandberg w Gliwicach podkreślił, że jedna ze śląskich liderek Razem Alicja Musiał "wywalczyła" połączenia Kolei Śląskich do Bohumina. 

- W nowej kadencji Sejmiku Śląskiego chcemy doprowadzić do przywrócenia codziennych połączeń na kolejnych liniach – mówił Adrian Zandberg, który przy okazji wyraził poparcie dla Alicji Musiał.,

 – Dostępny transport publiczny decyduje o szansach życiowych. Jakie szkoły można wybrać, jakie studia, czy można dojeżdżać do pracy. Sam przez wiele lat dojeżdżałem na studia do Katowic z tego właśnie dworca – podkreślał poseł Maciej Konieczny w Gliwicach.

Sama Musiał chce walczyć w Sejmiku jako radna o kolejne połączenia kolejowe w województwie śląskim.

- Działamy razem ze stowarzyszeniem Kolej na Knurów w sprawie przywrócenia codziennych połączeń na trasie Gliwice - Rybnik, właśnie przez Knurów. Tego jeszcze nie udało się osiągnąć oddolnie, ale jako radna sejmiku zajmę się tym priorytetowo. Potrzebujemy połączeń Kolei Śląskich, których brakuje na trasie Gliwice - Pyskowice Miasto, a także połączenia przez Siemianowice i Piekary Śląskie, które są na niechlubnej liście największych polskich miast bez połączeń pasażerskich – powiedziała Musiał.

fot. materiał prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3