Województwo Śląskie będzie współprowadzić Zabytkową Kopalnię Ignacy

Zabytkowa kopalnia ignacy

Redakcja

16 marca 2024

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku będzie współprowadzona przez Samorząd Województwa Śląskiego. Samorząd regionalny będzie przekazywał milion złotych rocznie,

Zabytkowa Kopalnia Ignacy to teren częściowo zrewitalizowany (m.in. dzięki środkom europejskim), który obejmuje budynki najstarszej kopalni, która funkcjonowała w Rybniku. Dzisiaj to przestrzeń, w której mogą spotykać się mieszkańcy i obcować z historią, sztuką, kulturą lub po prostu aktywnie spędzić czas.

Zarząd Województwa Śląskiego podpisał z Miastem Rybnik umowę na współprowadzenie Zabytkowej Kopalni Ignacy.  W podpisaniu umowy dotyczącej współprowadzenia jednostki uczestniczyli marszałek Jakub Chełstowski, prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Grzegorz Wolnik.

Zgodnie z umową, Województwo Śląskie będzie przekazywało dotację podmiotową w wysokości 1 mln zł rocznie przez cały okres trwania umowy tj. 5 lat (w latach 2024-2028 roku).

-Zabytkowa Kopalnia Ignacy to miejsce szczególne nie tylko dla Rybnika i subregionu zachodniego, ale dla całego województwa śląskiego, od dziesięcioleci utożsamianego z dziedzictwem industrialnym – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

- Finansowanie jest niezwykle ważne, ale równie istotne jest zaistnienie tego obiektu na mapie województwa, bo siła oddziaływania samorządu na szczeblu regionu jest znacznie większa. Jestem przekonany, że to rozwiązanie pomoże tej placówce się rozwijać – mówił prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.
Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.8µg/m3