Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem w Bytomiu. Będą zmiany w komunikacji tramwajowej

Wiadukt wolskiego

Redakcja

30 czerwca, 2023

Wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 131, w sobotę i niedzielę (1-2 lipca) będzie prowadzić prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia. To oznacza, że od soboty 1 lipca (od godz. 6:00) do niedzieli 2 lipca (do godz. 23:00) nie będzie można przejechać pod wiaduktem. Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem będzie się wiązało także ze zmianami w kursowaniu linii tramwajowych nr 3, 5 oraz 9.

W lipcu przejazd pod wiaduktem na pl. Wolskiego zostanie zamknięty dwukrotnie. Przejazd będzie niemożliwy w pierwszy i trzeci weekend miesiąca od soboty od godziny 6:00 do niedzieli do godziny 23:00. 

Zostaną wprowadzone objazdy:
- Do Rudy Śląskiej, Zabrza, w kierunku Szombierek i Łagiewnik następującymi ulicami: Kolejową - placem Wolskiego - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową - Łagiewnicką,
- Do Szombierek, Łagiewnik od strony skrzyżowania ulicy Jagiellońska-Moniuszki następującymi ulicami: Jagiellońską - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową,
- Do Szombierek, Łagiewnik od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska - plac Wolskiego następującymi ulicami: Jagiellońską - placem Wolskiego - Powstańców Warszawskich - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową,
- Do Krakowa, Opola, Poznania oraz Centrum następującymi ulicami: Łagiewnicką (lub Świętochłowicką dla drugiego kierunku) - Krzyżową - Starochorzowską (koniec objazdu do Centrum) - Chorzowską - al. Jana Pawła II.

Zmiany w kursowaniu trzech linii tramwajowych

Zamknięcie możliwości przejazdu pod wiaduktem w dniach od 1 do 2 lipca od 14 do 15 lipca w rejonie Zamłynia będzie się wiązało ze zmianą w kursowaniu linii tramwajowych nr 3, 5 oraz 9:
- wznowiona zostanie kursowanie linii tramwajowej nr 3 na trasie Zabrze Biskupice Pętla - Zabrze Makoszowy Pętla;
- linia tramwajowa nr 5 zostanie zawieszona;
- linia tramwajowa nr 9 będzie miała wydłużoną trasę od przystanku Bytom Zamłynie - Łagiewniki Targowisko - Świętochłowice Zgoda Skrzyżowanie.

powiązane artykuły:

IMG 1563
Lokalne 29 czerwca, 2023

Kończą się prace związane z montażem kostki granitowej na ul. Dworcowej w Bytomiu. Ze wzg

Wariant przebiegu S11 na pograniczu Piekar Śląskich i Bytomia źródło GDD Ki A 1
Lokalne 27 czerwca, 2023

Podczas sesji Rady Miejskiej radni na wniosek prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza przyjęl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.8µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3