Prace w rejonie torowiska na ul. Dworcowej w Bytomiu

IMG 1563

Redakcja

29 czerwca, 2023

Kończą się prace związane z montażem kostki granitowej na ul. Dworcowej w Bytomiu. Ze względu na konieczność wykonania bruku na torowisku na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Moniuszki, wykonawca przebudowy będzie wprowadzał czasowo zawężenie jezdni. 

Jakie prace pozostały do zakończenia przebudowy ul. Dworcowej

Wykonawca przebudowy ulicy Dworcowej - firma HUCZ Sp. z o.o. kończy prace związane z położeniem kostki granitowej, zagospodarowaniem terenu w rejonie pl. Wolskiego (zamontowanie balustrad na murze oporowym oraz pergoli) oraz montażem donic, ławek, koszów, stojaków na rowery oraz oznakowania pionowego, kamer i słupków ruchomych.

Zgodnie z projektem przebudowy ulicy Dworcowej, wzdłuż ulicy pojawi się 58 nowych latarń oraz 76 kompletów donic w różnych kształtach i konfiguracji, a dodatkowo na całej długości ulicy zabudowane zostaną pergole. Ponadto mur oporowy od strony placu Michała Wolskiego zostanie podświetlony.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął naliczanie kar umownych wykonawcy, który nie zrealizował w terminie wszystkich robót. Kary będą naliczane do czasu, aż wykonawca zgłosi zakończenie wszystkich prac i gotowość do odbioru inwestycji. Po zakończeniu prac, wykonawca jest również zobowiązany do usunięcia całego sprzętu budowlanego oraz oczyszczenia ulicy Dworcowej m.in. z resztek materiałów budowlanych wykorzystywanych podczas wykonywanych robót. Wówczas dopiero może zgłosić Miejskiemu Zarządowi Dróg i Mostów gotowość odbioru zakończonej inwestycji. To z kolei umożliwi pracownikom MZDiM wskazanie ewentualnych poprawek, które również na swój koszt musi wykonać wykonawca, zanim cała inwestycja zostanie ostatecznie odebrana.

Odnowione kamienice przeszły pozytywnie odbiory techniczne

Na ulicy Dworcowej odnowionych zostało także 11 historycznych kamienic o numerach 2, 9, 14, 18, 21, 22, 24, 29, 30, 31 i 32. Wszystkie odnowione kamienice przeszły już odbiory techniczne, które potwierdziły prawidłowe wykonanie robót.

Na szczególną uwagę zasługuje kamienica według projektu Juliusa Schlesingera o modernistycznej fasadzie z elementami art deco przy ul. Dworcowej 9, neorenesansowa kamienica z 1892 roku przy ul. Dworcowej 2 czy wybudowana według projektu czołowego architekta secesji Wilhelma Hellera - kamienica przy ul. Dworcowej 22.


powiązane artykuły:

350941739 134600999622164 3428467793003167543 n
Lokalne 1 czerwca, 2023

W połowie maja Urząd Miasta Bytom zgłosił swoje uwagi do wykonawcy przebudowy ul. Dworcowej. Jedn

Remont dworcowej w bytomiu
Lokalne 19 kwietnia, 2023

Dobiegają końca prace na ul. Dworcowej w Bytomiu- nasadzenia drzew i roślin ozdobnych w donicach,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3