Zakończono poszukiwania mężczyzny na jeziorze czechowickim

44 717784

Redakcja

27 lipca, 2022

Służby zaniepokoił widok ręcznika i klapek na plaży, wokół których nie było nigdzie ich właściciela. Po prześledzeniu monitoringu okazało się, że mężczyzna wszedł do wody, ale już nie widać aby z niej wychodził.

Informowaliśmy o poszukiwaniach prowadzonych na jeziorze czechowickim. W piątkowy późny wieczór policja otrzymała zgłoszenie, które poderwało do działania wszystkie służby. Ratownicy wodni dokonali odkrycia wywołującego złe przeczucia – na plaży leżał ręcznik i klapki, właściciela jednak nigdzie nie mogli dostrzec.

Rozpoczeły się intensywne poszukiwania - sprawdzano okoliczny teren oraz przeczesywano zbiornik. Poszukiwani trwały cały weekend oraz były kontynuowane w poniedziałek.  Straż pożarna przeszukała dno akwenu specjalistycznym sonarem. Nie potwierdziły się podejrzenia o utonięciu i działania zakończono. Jednocześnie sprawdzano informacje o  zaginięciach wpływające do komend policji, jednak żadne z nich nie odpowiadało tej sytuacji. Najprawdopodobniej mężczyzna wyszedł z innej strony i zapomniał o swoich rzeczach - taką przynajmniej mamy nadzieję. 

powiązane artykuły:

46 720368
Lokalne 15 sierpnia, 2022

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się rodzina z Sosnowca, która postanowiła zrobić przyjemność

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.0µg/m3