Z 70 000 klocków LEGO zbudowali skocznię w Wiśle Malince

Skocznia z klocków lego

Redakcja

13 lipca, 2023

Do Wystawy Budowli z Klocków LEGO® w Wiśle dołączy nowa, niesamowita makieta – skocznia narciarska im. Adama Małysza w Malince, czyli największa skocznia narciarska w Beskidzie Śląskim. Została zbudowana z 70 000 klocków LEGO® w skali 1:120

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Beskidzie Śląskim. Skocznia stoi tam już od 1935 r. jednak w 2003 r. zdecydowano się przebudować ją od podstaw, dlatego to rok 2008 jest uznawany za rok otwarcia nowego obiektu. Pierwszą osobą, która oddała skok na nowej skoczni był nie kto inny jak Adam Małysz, którego imieniem nazwano obiekt. Stało się to po letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich w 2008 r.

Skocznia aktualnie szykowana jest do gruntownego remonntu, który ma się rozpocząć niebawem i dlatego organizatorzy wystawy postanowili uwiecznić ją w formie w jakiej służyła sportowcom przez ostatnie 15 lat. Dzięki temu młodsze pokolenia będą miały okazję widywać „Malinkę”, w wersji w jakiej istnieje obecnie. 

W projekt tworzenia skoczni zaangażowanych było 7 osób, które pracowały nad nim 3 miesiące. Do budowy skoczni użyto ponad 100 kształtów klocków LEGO®, które w makiecie występują w kilkunastu różnych kolorach. Ponadto na makiecie można zobaczyć figurkę zawodnika podczas „wychodzenia z progu”.

Wystawa Budowli z Klocków LEGO® dostępna jest w domu handlowym Świerk w Wiśle (ul. 1 maja 65, przy deptaku). Oprócz skoczni znajdują się tam także miniatury innych atrakcji turystycznych w Wiśle jak Zameczek Myśliwski Habsburgów, wiadukt kolejowy w Łabajowie czy figura niedźwiadka na kuli.

Inne atrakcje wystawy to postać 3-metrowego Tie Fightera czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych statków z sagi Star Wars. Do uzyskania tak spektakularnego efektu wykorzystano 150 000 kultowych klocków. Na wystawie zobaczyć można również makiety inspirowane scenami z ulubionych bajek takich jak Świnka Peppa, Psi Patrol, Kubuś Puchatek i Przyjaciele, Smerfy oraz Pingwiny z Magdagaskaru.

Twórcy wystawy odwzorowali również figurę znanego i lubianego skoczka narciarskiego, zawodnika klubu WSS Wisła – Piotra Żyły. Reprezentant Polski został odtworzony w skali 1:1 z 70 000 klocków LEGO®.

powiązane artykuły:

Zyla 1
Turystyka 29 kwietnia, 2022

Piotr Żyła odsłonił wczoraj w Wiśle swoją podobiznę zbudowaną z około 70 000 klocków lego. Uroczysto

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 10.3µg/m3