Wywrócili się na rondzie. Kierowca skutera oraz pasażer kompletnie pijani

Jazda pod wplywem alkoholu

Redakcja

12 kwietnia 2024

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali pijanego kierowcę motoroweru, który przewożąc pasażera, przewrócił się na rondzie.

Wczoraj około godziny 11 wodzisławscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących motorowerzysty, który miał jechać ulicą Rybnicką w Wodzisławiu Śląskim od strony Rybnika. 

Miał on przewozić pasażera i jechać w niebezpieczny sposób, wężykiem. Po chwili wpłynęło kolejne zgłoszenie, tym razem motorower miał przewrócić się na rondzie przy ulicy Rybnickiej w Wodzisławiu Śląskim - relacjonuje policja.  

W ten rejon natychmiast pojechali policjanci z wodzisławskiej drogówki. Jak się okazało, motorowerzysta wraz z pasażerem i na rondzie stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na bok. 

Kierujący, 36-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 4 promile. Przewoził on 36-letniego pasażera, mieszkańca Rybnika. Pasażer również był nietrzeźwy, w swoim organizmie miał prawie 3,5 promila, w dodatku jechał bez obowiązkowego kasku - podała KPP w Wodzisławiu Śląskim. 

Mężczyźni nie doznali poważnych obrażeń ciała, jedynie otarć naskórka, policjanci udzielili im niezbędnej pomocy medycznej. 

Kierujący został zatrzymany. Odpowie za kierowanie motorowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości, przewożenie nietrzeźwego pasażera bez kasku i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara nawet 3 lat więzienia. 

Pasażer natomiast odpowie za jazdę motorowerem bez kasku ochronnego, grozi mu grzywna, kara aresztu, ograniczenia wolności lub nagana. O ich losie zdecyduje sąd.

Pijani na skuterze

powiązane artykuły:

Konfiskata samochodu - zdjecie poglądowe
Lokalne 10 kwietnia 2024

Przyjechał autem do szpitala po żonę. Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna j

Pijany kierowca
Lokalne 18 marca 2024

38-latek wjechał do rowu, mając 3,7 promila alkoholu w organizmie. Dzięki niezwło

63 751457
Lokalne 4 kwietnia 2023

Pijana kobieta wjechała samochodem w drzewo. Co gorsza, przewoziła samochodem swoje małe dzieci. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3