Wystawiali fałszywe recepty na morfinę. Grozi im 15 lat więzienia

45 710651

Redakcja

9 czerwca, 2022

Kryminalni z Jastrzębia-Zdroju namierzyli i zatrzymali grupę osób do sprawy sfałszowanych recept na morfinę, „pranie brudnych pieniędzy” oraz posiadania i sprzedaży środków odurzających. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im kara nawet do 15 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek w ubiegłym roku. Wtedy, do jastrzębskiej komendy zgłosiła się przedstawicielka jednej z miejskich aptek i powiadomiła, że jakiś mężczyzna próbował zrealizować receptę na tabletki zawierające morfinę. Po jakimś czasie w tej samej aptece pojawił się znów podejrzany mężczyzna, który znów chciał zrealizować receptę na morfinę, wtedy farmaceutka powiadomiła mundurowych o próbie kolejnego oszustwa. Nad sprawą pracowali już kryminalni, którzy natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali podejrzanego.
Śledczy ustalili, że osoba zatrzymana realizowała podrobione recepty w wielu aptekach. Po zebraniu materiału dowodowego kryminalni przystąpili do realizacji śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębscy policjanci na terenie całej Polski dokonali w sumie zatrzymań 6 osób w wieku od 24 do 28 lat, które posiadały znaczne ilości środków narkotycznych, „prali brudne pieniądze”, fałszowali i sprzedawali podrobione recepty, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Jeden z zatrzymanych to 26-latek, mieszkaniec Wrocławia, który pomógł w stwożeniu aplikacji umożliwiającej wystawianie fałszywych recept lekarskich. Druk zawierał kod recepty, podmiot wystawiający receptę, dane pacjenta oraz dowolny lek.

24-latek oraz dwóch mężczyzn w wieku 26 lat realizowali recepty w różnych aptekach na terenie całego kraju, między innymi we Wrocławiu, Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Knurowie, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków narkotycznych, sprzedaż morfiny oraz innych narkotyków, fałszowanie recept.

24-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego usłyszała zarzut prania pieniędzy, a 26-letnia mieszkanka Katowic posiadania środków odurzających. Łącznie przedstawiono ponad 30 zarzutów. Zatrzymanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

45 710650

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3