Wysokie stany wód w Śląskiem. Straż interweniowała 120 razy!

Csm rzeka 36e4165f6e

Redakcja

1 czerwca 2020

Stany wód w woj. śląskim po weekendowych intensywnych opadach w poniedziałek nadal są wysokie, w ciągu ostatniej doby straż pożarna interweniowała 120 razy. Prognozy na poniedziałek są jednak uspokajające.

W niedzielę po południu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe w trzech powiatach województwa śląskiego - bielskim, pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim.

Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, w poniedziałek rano stan alarmowy był przekroczony na Wiśle w Goczałkowicach, a ostrzegawcze: na Odrze w Krzyżanowicach i Raciborzu-Miedoni, na Wiśle w Wiśle, Ustroniu-Obłaźcu i Skoczowie, a także na Białej Wisełce w Wiśle-Czarne i Iłownicy w Czechowicach-Dziedzicach.

Czytaj także: Wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w kilku powiatach!

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które przeszły w ciągu ostatniej doby nad województwem śląskim, straż pożarna interweniowała 120 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie: powiatu bielskiego - 60, powiatu cieszyńskiego - 22 oraz powiatu pszczyńskiego 11. Strażacy prowadzili działania związane przede wszystkim z wypompowywaniem wody z zalanych posesji, dróg, podtopionych piwnic i udrażnianiem przepustów. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.6µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3