Ruda Śląska: policjanci odzyskali pamiątki rodzinne skradzione w... Niemczech [Wideo]

56 616494

Redakcja

1 czerwca 2020

Policjanci z Rudy Śląskiej odzyskali pamiątki rodzinne, skradzione podczas włamania do dworku w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech - m.in. obrazy i kolekcję historycznych monet.

Jak podała w poniedziałek śląska policja, mundurowi zatrzymali trzech mieszkańców Myszkowa, którzy na jednej ze stacji w Rudzie Śląskiej zatankowali paliwo i chcieli odjechać bez płacenia.

"Samochód miał kradzione tablice rejestracyjne, a w środku znaleziono narkotyki i narzędzia służące do włamań. Kryminalni z rudzkiej komendy przeszukali mieszkania zatrzymanych, w których znaleźli przedmioty mogące pochodzić z włamań. Szybko okazało się, że zabezpieczone przedmioty zostały skradzione na terenie Niemiec, w Nadrenii Północnej-Westfalii" – podała rudzka komenda.

W sprawę włączyło się Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, za którego pośrednictwem wymieniano się informacjami o włamaniu z niemiecką policją. Okazało się, że trzech Polaków włamało się do dworku w Niemczech, skąd skradli rodzinne pamiątki.

Polscy śledczy przekazali kolegom z Niemiec zdjęcia zabezpieczonych przedmiotów, które rozpoznali ich właściciele. Wśród odzyskanych, rodzinnych pamiątek są: stara waza, srebrne tace, świeczniki, obrazy i grafiki, a także kolekcja historycznych monet i szkatułka, w której trzymano cygara. Skradzione przedmioty wkrótce wrócą do właścicieli.(PAP)

foto/wideo: KMP Ruda Śląska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3