Wysokie kary za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych [Wideo]

Nhgrewtyt

Redakcja

28 lipca, 2022

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków.

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych może skończyć się tragicznie. Niestety wielu kierowców przyspiesza przed pasami, chociaż widzą, że na jezdni inne pojazdy hamują.

W pierwszej połowie tego roku w naszym województwie na przejściach dla pieszych doszło do 147 wypadków, w których zginęło 11 osób a 139 zostało rannych.

O tym, jak wysokie obecnie są kary za takie wykroczenia, przekonał się kierowca Volkswagena. W Bielsku - Białej na ul. Cieszyńskiej jego niebezpieczny manewr omijania pojazdów, które zatrzymały się, żeby ustąpić pierwszeństwa mężczyźnie przeprowadzającemu rower zarejestrował inny kierujący i przesłał na skrzynkę Stop Agresji.

Prowadzący sprawę policjanci nie mieli problemu z ustaleniem nieodpowiedzialnego kierowcy i ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

 

Zgodnie z przepisami kierującemu pojazdem zabrania się:

  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany,
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3