1 sierpnia zawyją syreny w województwie śląskim

Csm csm syreny 6c60c37e15 f1513fd442 1

Redakcja

28 lipca, 2022

1 sierpnia to tradycyjnie wspomnienie Powstania Warszawskiego, Tego dnia o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Będzie to jednocześnie upamiętnienie  78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.  - W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.  Na terenie województwa śląskiego procedurę alarmowania uruchamiać będą poszczególne jednostki samorządu terytorialnego zależnie od sposobu organizacji systemu w danej lokalizacji - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Przypomnijmy, że w tym roku w województwie śląskim wielu samorządowców sprzeciwiło się "testowi syren alarmowych" w rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie krytykowali taki pomysł uczczenia ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010. Uważali wówczas, że nagłe włączenie syren może być traumatycznym przeżyciem dla tysięcy uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli wówczas przed wojną do województwa śląskiego. Ostatecznie syreny zabrzmiały, ale tylko te, które mógł włączyć Śląski Urząd Wojewódzki.

 

powiązane artykuły:

IMG 1785
Lokalne 1 sierpnia, 2022

Dzisiaj 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Udział w nim wzięła zmarła

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.8µg/m3 PM2.5: 34.1µg/m3