Wyścig kolarski w Częstochowie. Utrudnienia na Legionów i we Mstowie

Zawody kolarskie w czestochowie

Redakcja

14 lipca, 2023

W najbliższy weekend zostaną rozegrane ogólnopolskie zawody w kolarstwie szosowym, w związku z czym odcinek ul. Legionów - od ronda Havla do ul. Brzyszowskiej w Częstochowie będzie zamknięty w sobotę przez kilka godzin.

Wyłączenie ulicy z ruchu wiąże się ze skróceniem kursów linii autobusowych nr 11 i 35 w sobotę 15 lipca od godziny 8 do 14 do przystanku KSSE KUSIĘCKA.

Z kolei 16 lipca wyścig przeniesie się do gminy Mstów, dlatego kursy linii nr 30 odjeżdżające z Częstochowy do Siedlca w niedzielę w godzinach od 9 do 14 zostaną skrócone do przystanku MSTÓW - PLAC MICKIEWICZA.

Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM w Częstochowie informuje, że w przypadku wcześniejszego zakończenia wyścigu i otwarcia przejazdu ul. Legionów kursy autobusów linii nr 11 i 35 będą odbywać się planowo do ostatniego przystanku LEGIONÓW. Kierowcy MPK będą stosować się do poleceń służb kierujących ruchem drogowym w rejonie trasy wyścigu.

Juniorski wyścig na szosie odbywa się w ramach finałów XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich ŚLĄSKIE 2023, której jednym ze współorganizatorów jest Częstochowski Kolarski Klub Sportowy „Kolejarz - Jura”.

powiązane artykuły:

Przeszkody terenowe 01
Lokalne 14 lipca, 2023

Tor składający się z zespołu urządzeń do ćwiczeń ma powstać na skwerze pomiędzy ulicami F

Jak zostać strażnikiem miejskim
Lokalne 10 lipca, 2023

Do 1 września 2023 roku trwa aktualny nabór i można składać dokumenty w konkursie na stanowisko s

67661
Lokalne 3 lipca, 2023

Miasto ogłosiło przetarg na realizację drugiego etapu przebudowy i rozbudowy stadionu pił

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3